Koszyk

Wspólne elementy cyfrowej drukarki atramentowej i naszej maszyny.

Głowice drukujące

Głowica drukująca to element drukarki, który pomaga przenosić atrament na powierzchnie do zadrukowania. Czyni to, wystrzeliwując maleńkie kropelki atramentu za pomocą wielu dysz drukarki, aby uzyskać pożądany wydruk. Gdy jedna z tych dysz zostanie zatkana, wydruki wydają się wyblakłe lub powstają smugi na końcowym wydruku.

Oprogramowanie RIP

Program RIP przetwarza wiele typów treści (głównie zdjęć) i przekazuje przetworzone dane do drukarki w celu uzyskania końcowego wydruku. Nasz RIP umożliwia obsługę wielu typów i rożnych rozmiarów plików.
 

To co różni zwykłą drukarkę cyfrową od naszej maszyny.

Inny kierunek drukowania

Cyfrowa drukarka atramentowa wyrzuca atrament pionowo w dół. Podczas gdy drukarka ścienna zmienia kierunek głowicy drukującej tak, iż kierunek wyrzucanych kropli atramentu jest poziomy i zostają one wyrzucone do przodu. Może się wydawać, że jest to niewielka różnica, ale ta pozornie mała zmiana wprowadziła dużo nowych wymagań dotyczących działania układu sterowania, stosowanego atramentu jak i samej głowicy drukującej. Całość wpływa na jakość druku, konserwację itp.

Różne wymagania dotyczące środowiska pracy

Cyfrowe drukarki atramentowe są zazwyczaj używane w pomieszczeniach i muszą pracować w określonym zakresie temperatur. Pomieszczenia robocze są wyposażone w klimatyzację, aby zapewnić pracę w środowisku o stałej temperaturze. Środowisko pracy naszej drukarki ściennej jest bardzo skomplikowane. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz występują różne temperatury, różne poziomy wiatru przy czym obecność kurzu ma również ogromny wpływ na drukarkę ścienną.

Inna zasada pracy

Gdy cyfrowa drukarka atramentowa pracuje, główny korpus maszyny pozostaje nieruchomy. Porusza się tylko głowica i wałek. Taka metoda pracy sprawia, że korpus urządzenia jest stabilny, dzięki czemu prędkość pionowa drukarki może być bardzo duża, co skraca ogólny czas drukowania.
Nasza drukarka ścienna jest zupełnie inna. Gdy drukarka ścienna działa, główny korpus urządzenia się porusza. Ponieważ ściana się nie porusza, to prędkość przesuwu drukarki ściennej (czyli prędkość pionowej i poziomej szyny) nie może być regulowana.

Jeśli prędkość przesuwu zostanie ustawiona na zbyt szybką, wystąpią dwie bardzo niekorzystne sytuacje:
1. Głowica maszyny łatwo może uderzyć w ścianę, co spowoduje uszkodzenie głowicy drukującej.
2. Cała maszyna będzie drżała, a efekt wydruku znacznie się pogorszy.
Dlatego też warto wybrać doświadczoną firmę taką jak Print On The Wall – drukowanie na ścianie. Mamy wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt potrzebny do tego, aby wykonać jak najlepszy wydruk na ścianie.


CMYK+biały Print On The Wall
Różnice między naszą maszyną a drukarką UV
CMYK+biały w Print On The Wall

Grzegorz

CEO firmy Print On The Wall

2 Komentarzy

Jacek · 3 grudnia 2021 o 10:19

Gdzie dostanę więcej informacji odnośnie maszyny do drukowania na ścianie?

Skomentuj